Czym jest mata sensoryczna?

Mata sensoryczna KIDSPACE to mata podłogowa, stworzona z myślą o rozwoju niemowląt. Mata sensoryczna dla dzieci jest świetnym miejscem do ćwiczeń na brzuszku. To bezpieczna przestrzeń, w której Twoje dziecko może ćwiczyć podnoszenie główki, wzmacniając mięśnie pleców, karku i rączek.

Wsparcie w rozwoju Twojego dziecka od pierwszych dni życia

Bezpieczne miejsce dla Twojego dziecka

Stymulacja i rozwój zmysłów dziecka

Doskonały prezent na baby shower

Spraw swojemu dziecku prezent w postaci maty zachęcającej do rozwoju i nauki. Nasze maty są nie tylko praktyczne ale również pięknie prezentują się w większości pokoi.

Jakie są nasze maty sensoryczne?

Maty sensoryczne Kidspace są wyjątkowo miękkie oraz bezpieczne. Doskonale sprawdzą się przy pierwszych próbach podnoszenia. Nasze maty zostały jednak stworzone nie tylko do biernego leżenia. W rączkach i nóżkach zwierzaka ukryto niespodzianki, które mają zachęcać dziecko do poruszania się po macie. Znajdziecie w nich piszczałki, grzechotki i folie szeleszczące.

Mata sensoryczna dla dzieci ma za zadanie dostarczać wielu nowych bodźców dzieciom i dawać radość z odkrywania!

Jak skonstruowana jest mata sensoryczna Kidspace?

Mata sensoryczna dla dzieci KIDSPACE uszyta została z materiału o różnych fakturach i właściwościach. Główna część maty to dzianina bawełniana, na której kładziemy dziecko. Krawędzie maty oraz głowa, rączki i nóżki zwierzaka, została uszyta z miękkiego i puszystego Minky. W górnej części znajduje się haft z buźką zwierzaka. Badania potwierdzają, że twarz jest jednym z pierwszych elementów jakie potrafi rozpoznać dziecko. Haft ma za zadanie przykuć uwagę niemowlęcia i zachęcić do poruszania się po macie. Mata sensoryczna dla dzieci KIDSPACE w środku posiada miękkie antyalergiczne wypełnienie, które amortyzuje uderzenia. Mata dla noworodków spełnia wymagania rodziców pod kątem higienicznym. Można w całości prać ją w pralce!